Zápisník Cesta Česka

 

 

Smyslem Zápisníku Cesty Česka je publikovat texty – úvahy, komentáře, postřehy, ale i novinky, které se týkají vlastenectví a dění v Česku i ve světě a jeho vlivu na zdejší život a společnost.

tema/pout-ceskeho-andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani-reportaz
Pouť Českého Anděla se vpisuje nejenom do našich plánovacích kalendářů, vzpomínek, ale i každodenního života. Domov je jenom jeden a radost z něho by měla být stále přítomná. My se o naši radost chceme podělit v následující reportáži z Poutě Českého Anděla 2018 ve Ctiněvsi pod Řípem.
15.7.2018
Pout Ceskeho Andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani
Pouť Českého Anděla se pomalu, ale jistě zapisuje červeným písmem do kalendáře obce Ctiněves, a má velkou šanci stát se tradicí. Pouť rok od roku roste a letošní, čtvrtý ročník Poutě tak, v porovnání s minulými lety, proběhl zcela netradičně přímo pod kostelem sv. Matouše a na nově zrekonstruované ctiněvské návsi, tedy v samotném srdci obce. Přibližně 150 poutníků se odtud vydalo na Říp.
22.5.2018
tema/pout-ceskeho-andela
brigada-rip-ctineves-uklid-pout-ceskeho-andel
V neděli 15. dubna proběhla brigáda ve stylu akce Z, a to ve Ctiněvsi u pramene a rybníčku Hamlouf, kudy vede, kromě červené turistické trasy na Říp, také tras Poutě Českého Anděla. Děkujeme všem dobrovolníkům a také Lukáši Gabrielovi za odborný dohled nad pracemi a jeho firmě Gabriel za poskytnutí materiálu a nářadí
18.4.2018
zapisnik-cesta-ceska
cesta ceska_rozhovor_dama
Jak vnímáme, když se řekne „dáma“ dnes? Jak dáma doplňuje gentlemana? to vše se dozvíte v rozhovoru s paní Ladislavou Paterko, která jednoduchým a srozumitelným způsobem přibližuje lidem tradice našeho národa.
24.4.2018
tema/pout-ceskeho-andela
pout-ceskeho-andela-2018
Spolek Cesta Česka zve k účasti na Pouti Českého Anděla dne 19. května 2018 ve Ctiněvsi pod Řípem. Těšíme se na setkání se všemi, kteří chtějí prožít pouť podle české tradice. Ta spojuje duchovní se světským, protože obojího je lidem třeba!
20.4.2018
zapisnik-cesta-ceska
cesta ceska_ rozhovor_predseda spolku
Jak by měl v dnešní uspěchané době, době, kdy se mluví o vytrácení tradičních hodnot, vypadat pravý český džentlmen? Jaké by měl reprezentovat hodnoty, aby byl inspirací a autoritou pro české kluky i holky a oporou pro ženy a dámy? To zjistíte v rozhovoru s předsedou spolku Cesta Česka panem RNDr. Jindřichem Chmelařem, Ph.D.
20.3.2018
zapisnik_cesty_ceska
Zápisník Cesty Česka
Když svobodně uvažující obyvatel české kotliny hledá duchovní učení, které by odpovídalo jeho potřebě nasměrovat někam svou víru, většinou si dnes už s obvyklou nabídkou náboženství nevystačí. Jsou buď příliš svazující a dogmatická, nebo neodpovídají jeho kulturnímu nastavení...
23.2.2018
zapisnik-cesta-ceska
Zápisník Cesty Česka
Když nás unáší proud řeky, míjíme různá místa, různé krajiny. Někde je řeka rychlejší, někde pomalejší, někde čistá, jinde bahnitá. Může se nám stát, že zatoužíme se vrátit někam výš proti proudu, kde se nám líbilo a kde bychom chtěli zůstat...
21. 2. 2018
Cesta Česka
Zápisník Cesty Česka, Cesta Česka
Spolek Cesta Česka zve všechny své příznivce ke sledování facebookových stránek, které jsme nově spustili.
18.2.2018
Cesta Česka
pf
Spolek Cesta Česka přeje všem šťastné Vánoce podle české tradice a krásný nový rok 2018.
21.12.2017

Stránky