Zápisník Cesta Česka

 

 

Smyslem Zápisníku Cesty Česka je publikovat texty – úvahy, komentáře, postřehy, ale i novinky, které se týkají vlastenectví a dění v Česku i ve světě a jeho vlivu na zdejší život a společnost.

cesta-ceska
pf 2019
Spolek Cesta Česka přeje všem šťastný nový rok 2019 ve zdraví, štěstí a podle české tradice.
PF 2019
zapisnik-cesta-ceska
Zápisník Cesty Česka, Cesta Česka
S knihou Naše tradice lze měnit náš každodenní život a vstoupit na cestu poznání, která nás v radosti a lásce vede až za hranice všedních dní... Vánoce či Velikonoce prožité s českou tradicí jsou neopakovatelným prožitkem a dobrodružstvím, které chcete zakoušet opakovaně s touhou ho pochopit do hloubky své duše.
2.12.2018
tema/tabor-cesky-rytir
vylet_karlstejn_deti_tabor_cesta_ceska_cesky_rytir
Státní svátek v sobotu 17. listopadu jsme nemohli oslavit důstojněji než návštěvou tak významného místa, jakým je Karlštejn. Jednalo se o další z řady našich jednodenních výletů, které během roku podnikáme s dětmi, z nichž některé s námi jezdí na tábory.
21.11.2018
tema/pout-ceskeho-andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani-reportaz
Pouť Českého Anděla se vpisuje nejenom do našich plánovacích kalendářů, vzpomínek, ale i každodenního života. Domov je jenom jeden a radost z něho by měla být stále přítomná. My se o naši radost chceme podělit v následující reportáži z Poutě Českého Anděla 2018 ve Ctiněvsi pod Řípem.
15.7.2018
Pout Ceskeho Andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani
Pouť Českého Anděla se pomalu, ale jistě zapisuje červeným písmem do kalendáře obce Ctiněves, a má velkou šanci stát se tradicí. Pouť rok od roku roste a letošní, čtvrtý ročník Poutě tak, v porovnání s minulými lety, proběhl zcela netradičně přímo pod kostelem sv. Matouše a na nově zrekonstruované ctiněvské návsi, tedy v samotném srdci obce. Přibližně 150 poutníků se odtud vydalo na Říp.
22.5.2018
zapisnik-cesta-ceska
cesta ceska_rozhovor_dama
Jak vnímáme, když se řekne „dáma“ dnes? Jak dáma doplňuje gentlemana? to vše se dozvíte v rozhovoru s paní Ladislavou Paterko, která jednoduchým a srozumitelným způsobem přibližuje lidem tradice našeho národa.
24.4.2018
tema/pout-ceskeho-andela
brigada-rip-ctineves-uklid-pout-ceskeho-andel
V neděli 15. dubna proběhla brigáda ve stylu akce Z, a to ve Ctiněvsi u pramene a rybníčku Hamlouf, kudy vede, kromě červené turistické trasy na Říp, také tras Poutě Českého Anděla. Děkujeme všem dobrovolníkům a také Lukáši Gabrielovi za odborný dohled nad pracemi a jeho firmě Gabriel za poskytnutí materiálu a nářadí
18.4.2018
cesky-rytir
kourim-vylet-deti-cesta-ceska-povesti-ceske-cesky-rytir
Byli jste někdy v Kouřimi? Pokud ne, tak rozhodně doporučujeme k návštěvě. Budete velmi překvapeni, jak krásné a zajímavé město to je. My jsme do Kouřimi vyjeli 28. dubna na jeden z pravidelných jednodenních výletů, které během roku podnikáme s dětmi, z nichž některé s námi jezdí na tábory...
15.5.2018
tema/pout-ceskeho-andela
pout-ceskeho-andela-2018
Spolek Cesta Česka zve k účasti na Pouti Českého Anděla dne 19. května 2018 ve Ctiněvsi pod Řípem. Těšíme se na setkání se všemi, kteří chtějí prožít pouť podle české tradice. Ta spojuje duchovní se světským, protože obojího je lidem třeba!
20.4.2018
zapisnik-cesta-ceska
cesta ceska_ rozhovor_predseda spolku
Jak by měl v dnešní uspěchané době, době, kdy se mluví o vytrácení tradičních hodnot, vypadat pravý český džentlmen? Jaké by měl reprezentovat hodnoty, aby byl inspirací a autoritou pro české kluky i holky a oporou pro ženy a dámy? To zjistíte v rozhovoru s předsedou spolku Cesta Česka panem RNDr. Jindřichem Chmelařem, Ph.D.
20.3.2018

Stránky