Zápisník Cesta Česka

 

 

Smyslem Zápisníku Cesty Česka je publikovat texty – úvahy, komentáře, postřehy, ale i novinky, které se týkají vlastenectví a dění v Česku i ve světě a jeho vlivu na zdejší život a společnost.

poutni_cesta
Sepsali jsme několik otázek, na které se ptáte a odpovědi k nim. Kde lze zakoupit materiály k putování? Jak dlouho se má putovat? Kde se lze ubytovat? A další...
18.10.2019
poutni_cesta
Zápisník Cesty Česka
Jelikož jsme chtěli představit a otevřít trasu ještě za pěkného počasí, nestihli jsme dokončit stránky, které se speciálně pro tento projekt právě tvoří. Pokud chcete vyrazit na pouť hned teď, přečtěte si několik důležitých informací pro první poutníky.
18.10.2019
putovani_ceskou_krajinou
putovaní_ceskou_krajinou, Tisková Zpráva
Cesta Česka, spolek věnující se české tradici, ve spolupráci s Klubem českých turistů (KČT) představuje Poutní cestu Blaník–Říp. Cesta byla slavnostně otevřena v neděli 13. října 2019 v prostorách bývalého refektáře Sázavského kláštera.
14.10.2019
ikona-pout-ceskeho-andela
pout-ceskeho-andela-2019
V Dobřichovickém kukátku byl uveden rozhovor s předsedou spolku, Jindrou Chmelařem, kde je vysvětleno jak Cesta Česka k pouti pod Řípem přišla...
28.5.2019
ikona-zapisnik-cesta-ceska
putovaní-ctineves-rip-celorocne
Pro ty z vás, kteří jste neměli 18. května 2019 možnost si zkusit projít naši poutní stezku na Říp, máme novinku – tištěného průvodce poutní stezkou ze Ctiněvsi na Říp.
25.5.2019
ikona-zapisnik-cesta-ceska
pout-ceskeho-andela-2019, Tisková Zpráva
Pouť Českého Anděla 2019 již tuto sobotu ve Ctiněvsi po Řípem.
15.5.2019
cesta-ceska
pf 2019
Spolek Cesta Česka přeje všem šťastný nový rok 2019 ve zdraví, štěstí a podle české tradice.
PF 2019
zapisnik-cesta-ceska
Zápisník Cesty Česka, Cesta Česka
S knihou Naše tradice lze měnit náš každodenní život a vstoupit na cestu poznání, která nás v radosti a lásce vede až za hranice všedních dní... Vánoce či Velikonoce prožité s českou tradicí jsou neopakovatelným prožitkem a dobrodružstvím, které chcete zakoušet opakovaně s touhou ho pochopit do hloubky své duše.
2.12.2018
tema/tabor-cesky-rytir
vylet_karlstejn_deti_tabor_cesta_ceska_cesky_rytir
Státní svátek v sobotu 17. listopadu jsme nemohli oslavit důstojněji než návštěvou tak významného místa, jakým je Karlštejn. Jednalo se o další z řady našich jednodenních výletů, které během roku podnikáme s dětmi, z nichž některé s námi jezdí na tábory.
21.11.2018
Pout Ceskeho Andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani
Pouť Českého Anděla se pomalu, ale jistě zapisuje červeným písmem do kalendáře obce Ctiněves, a má velkou šanci stát se tradicí. Pouť rok od roku roste a letošní, čtvrtý ročník Poutě tak, v porovnání s minulými lety, proběhl zcela netradičně přímo pod kostelem sv. Matouše a na nově zrekonstruované ctiněvské návsi, tedy v samotném srdci obce. Přibližně 150 poutníků se odtud vydalo na Říp.
22.5.2018

Stránky