Smyslem Zápisníku Cesty Česka je publikovat texty – úvahy, komentáře, postřehy, ale i novinky, které se týkají vlastenectví a dění v Česku i ve světě a jeho vlivu na zdejší život a společnost.
Sepsali jsme několik otázek, na které se ptáte a odpovědi k nim. Kde lze zakoupit materiály k putování? Jak dlouho se má putovat? Kde se lze ubytovat? A další...
Jelikož jsme chtěli představit a otevřít trasu ještě za pěkného počasí, nestihli jsme dokončit stránky, které se speciálně pro tento projekt právě tvoří. Pokud chcete vyrazit na pouť hned teď, přečtěte si několik důležitých informací pro první poutníky.
Cesta Česka, spolek věnující se české tradici, ve spolupráci s Klubem českých turistů (KČT) představuje Poutní cestu Blaník–Říp. Cesta byla slavnostně otevřena v neděli 13. října 2019 v prostorách bývalého refektáře Sázavského kláštera.
Pro ty z vás, kteří jste neměli 18. května 2019 možnost si zkusit projít naši poutní stezku na Říp, máme novinku – tištěného průvodce poutní stezkou ze Ctiněvsi na Říp.
S knihou Naše tradice lze měnit náš každodenní život a vstoupit na cestu poznání, která nás v radosti a lásce vede až za hranice všedních dní... Vánoce či Velikonoce prožité s českou tradicí jsou neopakovatelným prožitkem a dobrodružstvím, které chcete zakoušet opakovaně s touhou ho pochopit do hloubky své duše.
Státní svátek v sobotu 17. listopadu jsme nemohli oslavit důstojněji než návštěvou tak významného místa, jakým je Karlštejn. Jednalo se o další z řady našich jednodenních výletů, které během roku podnikáme s dětmi, z nichž některé s námi jezdí na tábory.
Pouť Českého Anděla se pomalu, ale jistě zapisuje červeným písmem do kalendáře obce Ctiněves, a má velkou šanci stát se tradicí. Pouť rok od roku roste a letošní, čtvrtý ročník Poutě tak, v porovnání s minulými lety, proběhl zcela netradičně přímo pod kostelem sv. Matouše a na nově zrekonstruované ctiněvské návsi, tedy v samotném srdci obce. Přibližně 150 poutníků se odtud vydalo na Říp.