Zápisník Cesta Česka

 

 

Smyslem Zápisníku Cesty Česka je publikovat texty – úvahy, komentáře, postřehy, ale i novinky, které se týkají vlastenectví a dění v Česku i ve světě a jeho vlivu na zdejší život a společnost.

ikona-pout-ceskeho-andela
pout-ceskeho-andela-2019
V Dobřichovickém kukátku byl uveden rozhovor s předsedou spolku, Jindrou Chmelařem, kde je vysvětleno jak Cesta Česka k pouti pod Řípem přišla...
28.5.2019
ikona-zapisnik-cesta-ceska
putovaní-ctineves-rip-celorocne
Pro ty z vás, kteří jste neměli 18. května 2019 možnost si zkusit projít naši poutní stezku na Říp, máme novinku – tištěného průvodce poutní stezkou ze Ctiněvsi na Říp.
25.5.2019
ikona-zapisnik-cesta-ceska
pout-ceskeho-andela-2019
Pouť Českého Anděla 2019 již tuto sobotu ve Ctiněvsi po Řípem.
15.5.2019
cesta-ceska
pf 2019
Spolek Cesta Česka přeje všem šťastný nový rok 2019 ve zdraví, štěstí a podle české tradice.
PF 2019
zapisnik-cesta-ceska
Zápisník Cesty Česka, Cesta Česka
S knihou Naše tradice lze měnit náš každodenní život a vstoupit na cestu poznání, která nás v radosti a lásce vede až za hranice všedních dní... Vánoce či Velikonoce prožité s českou tradicí jsou neopakovatelným prožitkem a dobrodružstvím, které chcete zakoušet opakovaně s touhou ho pochopit do hloubky své duše.
2.12.2018
tema/tabor-cesky-rytir
vylet_karlstejn_deti_tabor_cesta_ceska_cesky_rytir
Státní svátek v sobotu 17. listopadu jsme nemohli oslavit důstojněji než návštěvou tak významného místa, jakým je Karlštejn. Jednalo se o další z řady našich jednodenních výletů, které během roku podnikáme s dětmi, z nichž některé s námi jezdí na tábory.
21.11.2018
tema/pout-ceskeho-andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani-reportaz
Pouť Českého Anděla se vpisuje nejenom do našich plánovacích kalendářů, vzpomínek, ale i každodenního života. Domov je jenom jeden a radost z něho by měla být stále přítomná. My se o naši radost chceme podělit v následující reportáži z Poutě Českého Anděla 2018 ve Ctiněvsi pod Řípem.
15.7.2018
Pout Ceskeho Andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani
Pouť Českého Anděla se pomalu, ale jistě zapisuje červeným písmem do kalendáře obce Ctiněves, a má velkou šanci stát se tradicí. Pouť rok od roku roste a letošní, čtvrtý ročník Poutě tak, v porovnání s minulými lety, proběhl zcela netradičně přímo pod kostelem sv. Matouše a na nově zrekonstruované ctiněvské návsi, tedy v samotném srdci obce. Přibližně 150 poutníků se odtud vydalo na Říp.
22.5.2018
cesky-rytir
kourim-vylet-deti-cesta-ceska-povesti-ceske-cesky-rytir
Byli jste někdy v Kouřimi? Pokud ne, tak rozhodně doporučujeme k návštěvě. Budete velmi překvapeni, jak krásné a zajímavé město to je. My jsme do Kouřimi vyjeli 28. dubna na jeden z pravidelných jednodenních výletů, které během roku podnikáme s dětmi, z nichž některé s námi jezdí na tábory...
15.5.2018
zapisnik-cesta-ceska
cesta ceska_rozhovor_dama
Jak vnímáme, když se řekne „dáma“ dnes? Jak dáma doplňuje gentlemana? to vše se dozvíte v rozhovoru s paní Ladislavou Paterko, která jednoduchým a srozumitelným způsobem přibližuje lidem tradice našeho národa.
24.4.2018

Stránky