Zápisník Cesty Česka

Pout Ceskeho Andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani
22.5.2018

 

Pouť Českého Anděla se pomalu, ale jistě zapisuje červeným písmem do kalendáře obce Ctiněves, a má velkou šanci stát se tradicí. Pouť rok od roku roste a letošní, čtvrtý ročník Poutě tak, v porovnání s minulými lety, proběhl zcela netradičně přímo pod kostelem sv. Matouše a na nově zrekonstruované ctiněvské návsi, tedy v samotném srdci obce. Přibližně 150 poutníků se odtud vydalo na Říp, aby cestou mohli poznávat význam slova domov a svůj vztah k němu.

 

Přesun akce do centra vsi byl krok správným směrem. O tom nás přesvědčily nejen reakce poutníků z různých koutů ČR i zahraničí (Češi žijící v Rakousku nebo USA), ale zejména ohlasy samotných ctiněveských. Oproti loňským ročníkům, kdy se vše odehrávalo na místním fotbalovém hřišti, mohli mít konečně pocit, že Pouť je opravdu u nich a také pro ně. Nás potěšilo uznání od pana starosty Svory za krásně zorganizovanou akci. Pro centrum obce to prý byla premiéra, tak jsme rádi, že se povedla.

 

A protože dobrých zpráv není nikdy dost, letos se malí poutníčci vydali na pouť bez rodičů, a ti si tentokrát mohli putování a rozjímání nad významem domova užít v klidu a tichosti. Pod taktovkou našich zkušených táborových vedoucí děti prožily pohádku o hoře Říp, které zanechaly i tajné přání. Co myslíte, splní se?

 

Odpolední program doprovodili skvělý kytarista Filip Moravec a písničkář Honza Vopařil. Mistryně loutkového divadla Lenka Volfová ve spolupráci s žonglerem Filipem Štanclem předvedli dětem dvě představení a členové místního mysliveckého spolku představili své perfektně vycvičené lovecké psy.

 

Na Pouti bylo několik řemeslných stánků. U většiny z nich byla i dílnička, kde si děti i dospělí mohli prakticky vyzkoušet, jak je těžké ozdobit perník, namalovat něco na sklo nebo vykovat hřebík. Nechybělo samozřejmě ani občerstvení. Jaké stánky na Pouti byly a jak to u nich vypadalo se podívejte ve fotogalerii.

 

Celý andělský den byl zakončen tancovačkou v místním sále, kterou nás prováděla kapela Neonband z Roudnice nad Labem. Tahákem večera byla tombola s hmotnými, ale i zážitkovými cenami, jako je prohlídka hradu Karlštejn, výlet parníkem po Vltavě nebo vstupenky na letní divadelní Shakespearovské slavnosti.

 

Děkujeme poutníkům za společně strávený nádherný den a těšíme se na shledanou 18. 5. 2019!

Reportáž z letošní pouti si můžete prohlédnout ZDE.

 

pout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradicepout-ceskeho-andela-putovani-ctineves-rip-oslava-tradice