Zápisník Cesty Česka

poutni_cesta
18.10.2019

Popis poutní cesty ZDE

 

Otázky a odpovědi

 

1. Kde si můžu pořídit mapu k poutní cestě?

Mapa a Poutníkův deník jsou momentálně k zakoupení v Louňovicích pod Blaníkem v infocentru, na úřadě městyse Louňovice pod Blaníkem, v Zámecké hospodě.

Jsou také k zakoupení v informačních centrech a u dalších spolupracujících subjektů. Jejich seznam bude zveřejněn na připravovaných stránkách, které budou spuštěny během několika týdnů.

 

2. Kde si můžu mapu stáhnout?

Mapu nelze stáhnout, nicméně je trasa zanesená na Mapy.cz.

Tištěnou mapu skládanou v měřítku 1 : 90 000 i deník lze zakoupit. Mapa na zadní straně obsahuje popis jednotlivých etap, téma, povídání k zamyšlení a pozvání od někoho z místních.

Trhací kreslená mapa jednotlivých (A4) je k dostání ve spřátelených informačních centrech a u partnerů projektu zdarma. 

Veškerý zisk z map, deníků a dalších suvenýrů bude použit na udržování poutní cesty a další rozvoj projektu.

 

3. Kde jsou umístěné tabulky s QR kódy?

Tabulky s QR kódy jsou na těchto rozcestnících KČT: Louňovice pod Blaníkem, Velký Blaník, Kondrac, Vlašim, Hrádek, Libež, Český Šternberk, Rataje nad Sázavou, Ledečko, Talmberk, Sázave-náměstí, Sázava – klášter, Čertova brázda, Skalická myslivna, Krymlov, Diblíkov, Kouřim – skanzen, Kouřim – náměstí, Klášterní skalice, Vrbčany, Chotutice, Sadská, Hradištko, Kersko – východní rozcestí, Kersko – Josefský pramen, Semice, Přerov nad Labem, Sedlčánky, Čelákovice, Svatý Václav, Káraný, Stará Boleslav, Brandýs nad Labem, Záryby, Kostelec nad Labem, Jiřice, Lobkovice, Neratovice, Záboří, Mělník, Hořín, Hořín – Zdymadlo, Lužec nad Vltavou, Jevín, Pomoklina, Ctiněves – železniční stanice, Hamlouf, Úpatí Řípu, Pod Řípem, Rovné, Mělnická vyhlídka, Říp.

Blíže ZDE

 

4. Za jak dlouho se dá cesta ujít?

Pokud se rozhodnete ujít celou trasu najednou, může vám zabrat minimálně 8 dní, ale spíše o něco déle. Jedná se o rychlý způsob projití trasy, který zcela nedoporučujeme.

Jít trasu v jednom kuse není podmínkou, lze jít po etapách (ideální je seřadit si maximálně 3 etapy za sebou, což zaručuje příjemné tempo a prostor ke zpracování témat k zamyšlení).

Etapy by se měly jít postupně, neměly by se přeskakovat. Je vhodné si etapy procházet třeba i o víkendech, avšak je třeba dodržet celou délku trasy a jednotlivé etapy nepřeskakovat.

 

5. Kde se lze po cestě ubytovat?

Po cestě je možné si zajistit ubytování v penzionech, hotelech i kempech. Lze samozřejmě i přespat venku pod širákem. Zatím není žádný seznam doporučeného ubytování.

V případě zájmu zatím můžeme předat své osobní zkušenosti.

 

6. Jak je vznik poutní cesty financován?

Veškeré náklady, spojené s realizací Poutní cesty Blaník–Říp, jsou hrazeny z darů/příspěvků spolku Cesta Česka od přispěvatelů.

Projekt není podpořen žádnou dotací. Tento způsob financování nám dává svobodu v realizaci. Pokud se vám projekt líbí a chcete podpořit jeho další rozvíjení, můžete přispět na účet spolku 2200666295/2010.

 

7. Kdo stojí za projektem?

Poutní cestu připravili členové spolku ve svém volném čase, vedle svého zaměstnání, spolu s Klubem českých turistů, který zajistil výrobu a instalaci tabulek a jeho členové nám pomáhali i s plánováním trasy.

Dále se na projektu podílí spolupracující firmy a jednotlivci.

 

poutni_cesta_blanik_rippoutni_cesta_banik_rippoutni_cesta_banik_rippoutni_cesta_banik_rippoutni_cesta_banik_rip