Navigace

 

Tradice

Třetí adventní neděle

Vánoční strom, obrázek se otevře v novém okněTato adventní neděle se také nazývá Stříbrná.
Během třetí adventní neděle, a i celého týdne jsme obdařeni energií porozumění sobě. I zvyky, které nás provází nedělí, a zejména celým následujícím týdnem, jsou zařízeny tak, abychom byli sami se sebou – u sebe.
Tvoříme ozdoby na stromeček, zdobíme perníčky, vyrábíme řetěz a výzdobu na štědrovečerní stůl.
Podle našich předků v tomto týdnu muži vyřezávali ozdoby ze dřeva, pletli a vytvářeli ozdoby ze slámy nebo papíru. Ženy zase vyšívaly slavnostní ubrus nebo prostírání, paličkovaly či háčkovaly dečky i ozdoby.
Každý u své práce v tichosti mohl rozjímat o sobě, svých přednostech a hodnotách.

Tento týden je čas vyhlédnout si stromeček, který na Štědrý den ozdobíme zakoupenými nebo vlastnoručně vyrobenými ozdobami.


Advent – třetí svíce, obrázek se otevře v novém okně


Doporučujeme:

Nejkrásnější období v roce, čas Adventu, Vánoc lze prožít naplno, bez hektického, nervově a finančně zničujícího tlaku marketinku.

Všichni, kteří vlastní knížku NAŠE TRADICE, nám dají jistě za pravdu, že rok od roku s touto knihou mohou prožívat Vánoce do čím dál větší hloubky, kdy i zdánlivě drobné věci a klid přicházející do každodenního života tvoří krásno a duchovno velkých rozměrů.

Zkuste se i Vy vrátit k moudrosti předků a zažít „kouzlo“ svátků (a dalších dní kalendářního roku) tradičně. Doporučujeme k tomu knihu paní Ladislavy Paterko – NAŠE TRADICE, v roce 2017 vyšlo již její druhé a rozšířené vydání.


Naše tradice, obrázek se otevře v novém okně


Citujeme autorku:

„Kniha je určena pro ty, kteří jsou ochotni změnit něco ve svém životě. Znovu navázat původní spojení člověka s Univerzem a nahlédnout tak za hranice našeho reálného vnímání. Zkusit se učit a poznávat se prostřednictvím jednotlivých úkolů, které jsou sestaveny tak, aby nás duchovně obohatily a vnesly nám radost do našeho bytí.“

Knihu lze zakoupit nebo objednat v knihkupectví U Džoudyho nebo na jeho e-shopu.


Doporučujeme:

Pěkný pořad české televize o tradicích, a o Adventu 


 
load
facebook instagram přispět darujme_cz