Navigace

 

Tradice

AdventVánoce


 
Advent je čas, kdy se připravujeme na nadcházející vánoční svátky. Je to doba čekání na příchod někoho nebo něčeho, co nás zachrání. Jedná se o první část vánočního období (druhou částí jsou Vánoce a třetí prožijeme v čase povánočním), začíná nedělí po svátku sv. Ondřeje.
 
Advent trvá celkem čtyři týdny a končí vždy Štědrým dnem, kdy již začínají Vánoce. Čtyřtýdenní Advent slavíme již od 11. století.
 
V dnešní době je toto období hodně zrychlené, ale věřte, že stojí za to nechat se inspirovat našimi předky a využít tento předvánoční čas pro nás samotné. Je k tomu nejvhodnější chvíle, neboť na naší Zemi přicházejí energie, které nám pomáhají se zamyslet nad naším životem, nad tím, jaké máme osobní, rodinné či pracovní priority a také nad tím, co bychom chtěli ve svém životě změnit.
 
Naši předkové trávili Advent hodně pospolu. Práce na polích skončila a lidé se více věnovali domácím pracím. Po sv. Kateřině začalo období přástek a draní peří. V tomto čase vzniklo nejvíce pohádek, které se při předení či draní peří vyprávěly. 

První adventní týden


Máme za sebou první adventní neděli a rozsvícení první svíčky na adventním věnci, které se říká Svíce proroků. Přináší nám naději.
 
Jak prožijeme celý první adventní týden?

Doporučujeme:Naše tradice

Nejkrásnější období v roce, čas Adventu, Vánoc, lze prožít naplno, bez hektického, nervově a finančně zničujícího tlaku marketinku.

Všichni, kteří vlastní knížku NAŠE TRADICE, nám dají jistě za pravdu, že rok od roku s touto knihou mohou prožívat Vánoce do čím dál větší hloubky, kdy i zdánlivě drobné věci a klid přicházející do každodenního života tvoří krásno a duchovno velkých rozměrů.

Zkuste se i Vy vrátit k moudrosti předků a zažít „kouzlo“ svátků (a dalších dní kalendářního roku) tradičně. Doporučujeme k tomu knihu paní Ladislavy Paterko – NAŠE TRADICE, v roce 2017 vyšlo již její druhé a rozšířené vydání.


Citujeme autorku:
„Kniha je určena pro ty, kteří jsou ochotni změnit něco ve svém životě. Znovu navázat původní spojení člověka s Univerzem a  nahlédnout tak za hranice našeho reálného vnímání. Zkusit se učit a poznávat se prostřednictvím jednotlivých úkolů, které jsou sestaveny tak, aby nás duchovně obohatily a vnesly nám radost do našeho bytí.“

Knihu lze zakoupit nebo objednat v knihkupectví U Džoudyho nebo na jeho e-shopu.


Doporučujeme:

Pěkný pořad české televize o tradicích, aktuálně o Adventu – www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400003-advent.

 
load
facebook instagram přispět darujme_cz