Navigace

 

Svátek

svátek slaví RenéMráz


Původ a význam jména

Křestní jméno René má latinský původ. Zpravidla se užívá jako mužské jméno, může však být i jménem ženským (v češtině je jeho typicky ženskou variantou jméno Renée). Jméno René vychází z latinského slova „renatus” s významem „znovuzrozený”. V křesťanství je znovuzrozením člověka myšleno duchovní zrození po křtu.


Charakteristika

René je neobyčejným jménem, budí rozporuplné pocity, ale jeho význam je jednoznačný. Nositel, příp. nositelka jména René je aktivní a charismatickou osobností, plnou energie a síly do každodenního života.


Odvozeniny a varianty

Jméno René je jménem pro muže i ženu, jako jeho ženský protějšek se uvádí jméno Renée. Jméno se vyskytuje také v mutaci Rene. Významově je příbuzné se jmény Renata a Renáta. Domácky se jméno užívá jako Renda, Renča, Reny, Renek, Reneček apod. Jméno se užívá i v angličtině, němčině nebo francouzštině, převážně jako Renée.


Mezinárodní den nekupování ničeho

Mezinárodní den nekupování ničeho navazuje na den bez nákupů. Spousta lidí kupuje spoustu zbytečných věcí, bez kterých se dá žít. Podporujeme tímto dnem i třeba životní prostředí. Smutným paradoxem je, že spousta lidí nakupuje velké množství komodit, bez ohledu, jestli na to mají, a dostávají se tím do dluhové pasti.


Zdroj: http://svatky.centrum.cz/svatky/jmenne-svatky/rene-332

 
load
facebook instagram přispět darujme_cz