Navigace

 

Tradice

První adventní týden

Máme za sebou první adventní neděli a rozsvícení první svíčky na adventním věnci, které se říká Svíce proroků. Přináší nám naději.

Jak prožijeme celý první adventní týden?Rozkvetlá Barborka


Tento rok nám vyšla sobota na svátek sv. Barborky. Je to velice krásný svátek, který si užívají zejména ženy. Přichází k nám krásná energie touhy.

V tento den je tradicí, aby si domů každý přinesl pár třešňových větviček. V dřívějších dobách mladé nezadané dívky věřily, že nejsilnější moc mají větvičky, pokud se trhají přesně o půlnoci. Tradovalo se, že tam, kde větvičky vykvetly na Štědrý den, tam se svobodné děvče do roka vdá.

Věřte, že to dá velkou práci, aby větvičky vykvetly přesně na Štědrý den. Pokud však větvičkám věnujete lásku, pozornost a péči, dostane se vám odměny v podobě velice krásné dekorace štědrovečerní tabule.


Doporučujeme:

Nejkrásnější období v roce, čas Adventu, Vánoc lze prožít naplno, bez hektického, nervově a finančně zničujícího tlaku marketinku.

Všichni, kteří vlastní knížku NAŠE TRADICE, nám dají jistě za pravdu, že rok od roku s touto knihou mohou prožívat Vánoce do čím dál větší hloubky, kdy i zdánlivě drobné věci a klid přicházející do každodenního života tvoří krásno a duchovno velkých rozměrů.Naše tradice

Zkuste se i Vy vrátit k moudrosti předků a zažít „kouzlo“ svátků (a dalších dní kalendářního roku) tradičně. Doporučujeme k tomu knihu paní Ladislavy Paterko – NAŠE TRADICE, v roce 2017 vyšlo již její druhé a rozšířené vydání.


Citujeme autorku:
„Kniha je určena pro ty, kteří jsou ochotni změnit něco ve svém životě. Znovu navázat původní spojení člověka s Univerzem a  nahlédnout tak za hranice našeho reálného vnímání. Zkusit se učit a poznávat se prostřednictvím jednotlivých úkolů, které jsou sestaveny tak, aby nás duchovně obohatily a vnesly nám radost do našeho bytí.“

Knihu lze zakoupit nebo objednat v knihkupectví U Džoudyho nebo na jeho e-shopu.


Doporučujeme:

Pěkný pořad české televize o tradicích, aktuálně:

o sv. Barborce a sv. Lucii – https://www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400002-svata-barbora-a-svata-lucie

a o Adventu –  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400003-advent

 
load
facebook instagram přispět darujme_cz