Navigace

 

Tradice

Druhá adventní neděle – bronzováDruhý Advent


Na druhou adventní neděli jsme se připravili již během prvního adventního týdne, kdy jsme si udělali představu, které cukroví chceme letos upéct. Domov jsme si krásně vyzdobili, teď je čas ho líbezně provonět tou nejkrásnější vánoční vůní – vůní cukroví.

Až budeme zapalovat druhou adventní svíčku, nezapomeňme, že se zapaluje proti směru hodinových ručiček. Tato druhá svíčka nese název Betlémská svíce a přináší nám mír a lásku.

V tento den nám Universum posílá energii soucítění, která nás bude celý týden provázet. Je to doba stvořená k přemýšlení o tom, jaký máme vztah se svými blízkými, k přátelům a samozřejmě i sami k sobě. Neděle je jako stvořená pozvat své přátele či blízké na oběd nebo jen odpolední kávu a prožít s nimi velice příjemný den.
MikulášSv. Mikuláš

Na tento den nám letos vyšla první předvánoční nadílka. Večer, před svátkem sv. Mikuláše, dorazí do našich domovů Mikuláš, anděl a čert. Dětem nadělí sladkosti, ovoce nebo také jen uhlí a brambory, podle toho, jak se po celý rok chovaly.

Chceme-li, aby k nám Mikuláš trefil, je dobré vyzdobit okna našeho domova a dát do nich světýlka nebo jen zapálit svíčku. S Mikulášem přichází také anděl, který vidí vše pravdivě a pak čert, který má za úkol zlobivá dítka vzít do pekla. Díky dobru, které však v sobě Mikuláš a anděl zobrazují, má tak „neposlucha“ možnost slíbit, že se polepší a čert ho pak musí propustit. Za rok si však „zlobivce“ přijde opět zkontrolovat.

V dobách našich předků tomu však bylo trochu jinak. V předvečer svátku sv. Mikuláše chodila nejdříve jeho matka – Mikuláška, která zlobivé děti trestala vrbovými proutky. A teprve po ní chodil její syn – Mikuláš – s andělem a čertem.

Co je pro nás v tento den důležité?

Uvědomit si, že s Universa k nám přichází energie bohatství. Proto také v tento den chodí sv. Mikuláš, který představuje dobro a štědrost. Každý z nás v tento den může zapřemýšlet o tom, co pro něho bohatství znamená a v co věří. Třeba, když letos uvěříte na zázraky, tak dorazí Mikuláš s nadílkou i k vám a mile vás překvapí, a to přesto, že už dávno nejste děti.

Naše tradice

Doporučujeme:

Nejkrásnější období v roce, čas Adventu, Vánoc lze prožít naplno, bez hektického, nervově a finančně zničujícího tlaku marketinku.

Všichni, kteří vlastní knížku NAŠE TRADICE, nám dají jistě za pravdu, že rok od roku s touto knihou mohou prožívat Vánoce do čím dál větší hloubky, kdy i zdánlivě drobné věci a klid přicházející do každodenního života tvoří krásno a duchovno velkých rozměrů.

Zkuste se i Vy vrátit k moudrosti předků a zažít „kouzlo“ svátků (a dalších dní kalendářního roku) tradičně. Doporučujeme k tomu knihu paní Ladislavy Paterko – NAŠE TRADICE, v roce 2017 vyšlo již její druhé a rozšířené vydání.


Citujeme autorku:

„Kniha je určena pro ty, kteří jsou ochotni změnit něco ve svém životě. Znovu navázat původní spojení člověka s Univerzem a  nahlédnout tak za hranice našeho reálného vnímání. Zkusit se učit a poznávat se prostřednictvím jednotlivých úkolů, které jsou sestaveny tak, aby nás duchovně obohatily a vnesly nám radost do našeho bytí.“

Knihu lze zakoupit nebo objednat v knihkupectví U Džoudyho nebo na jeho e-shopu.


Doporučujeme:

Pěkný pořad české televize o tradicích:

aktuálně o sv. Mikuláši – https://www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400001-mikulas/

a o Adventu – https://www.ceskatelevize.cz/porady/10519120758-nase-tradice/212562260400003-advent

 
load
facebook instagram přispět darujme_cz