Historické večery

Motto: „Kdo se nepoučí z historie, je nucen ji opakovat“, přesně vyjadřuje jedno z nosných témat našeho spolku.


Historie nám pomáhá lépe vnímat realitu, umožňuje srovnání minulosti se současností, přináší nám inspiraci, co v minulosti fungovalo a co ne, dává nám možnost ponaučit se z historické zkušenosti. Historie byla kdysi přítomností a přítomnost byla kdysi budoucností. Dnes tvoříme budoucnost.

Není třeba ztrácet čas opakováním stále stejných chyb. S úctou k našim předkům a k jejich zkušenostem máme dnes možnost vyzkoušet jinou cestu.

Poznáváním naší historie se dostáváme k uvědomění si vlastních kořenů, tradice a skutečných hodnot českého národa a české země. Teprve s tímto základem můžeme začít tvořit záměr pro naši společnost a máme možnost procítit hrdost na to, že v Česku je náš domov.

„Rozmlouváme o české historii a snažíme se ji zbavit letitých ideologických nánosů, polopravd a dokonce lží. Jde nám o to pochopit české dějiny v jejich celistvosti, v jejich rozporech vnitřních i vnějších. Vždy jsme byli součástí historického vývoje Evropy a možná s překvapením zjišťujeme, jak v některých údobích významnou.“

Milan Jelínek


Přednášející:


Milan Jelínek

Pan Jelínek se narodil v roce 1947 v Praze, studoval historii, filozofii a politické vědy. Dlouhodobě pobýval v USA a v bývalém Sovětském svazu. Navštívil řadu zemí na čtyřech kontinentech. Byl novinářem, publicistou a vedoucím pracovníkem.


Ing. Dagmar Kličková

Paní Kličková se narodila v Praze, avšak s rodiči pobývala dlouhodobě v USA a v bývalém Sovětském svazu, kde také navštěvovala školy. Vystudovala vysokou školu ekonomického zaměření v Praze. Od samého počátku, s výjimkou pobytu na mateřské dovolené, pracuje v bankovní sféře. Historie je jejím vášnivým koníčkem, který jí byl předán tatínkem-historikem, panem Jelínkem.


Kontaktní osoba:


Markéta Hrdá

marketa.hrda@cestaceska.cz


Zde najdete elektronickou přihlášku, pokud se chcete historické přednášky zúčastnit.


Přihláška – historická přednáška

Povinné informace
datum přednášky, kterou navštívíte*:Kalendář
jméno*:
příjmení*:
telefonní kontakt*:
e-mailový kontakt*:
*Antispam: opište následující kód: antispamový kód

Po odeslání formuláře Vám bude jeho kopie odeslána na e-mail spolu s odkazem, kterým potvrdíte pravost vaší e-mailové adresy.


Přečetl(a) jsem si a souhlasím se ikona souboruZásadami ochrany osobních údajů.


V případě, že chcete svou účast zrušit, kontaktujte nás na e-mailové adrese: marketa.hrda@cestaceska.cz nebo na tel.: +420 773 966 636.

Pokud se chcete přihlásit v den konání přihlášky, ověřte si, zda je ještě volné místo na výše uvedeném telefonním kontaktu.

Vstupné na přednášku: 50 Kč.


Vytvořeno 16.3.2020 17:09:25 | přečteno 4504x | vanvleet
 
load
facebook instagram přispět darujme_cz