Dnešní smutná zpráva nás velmi zasáhla

Znak Štrenbergů, autor: Cesta Česka

Dnešní zpráva  (19. 1. 2021) o smrti pana Zdeňka Sternberga nás velmi zarmoutila. Přestože jsme se s ním nikdy osobně nesetkali, komunikovali jsme s panem Sternbergem při tvorbě Poutní cesty Blaník–Říp a měli jsme jeho podporu, které jsme si vždy moc vážili.


Svým životem ukazoval, že být šlechticem znamená především službu lidem, národu a svému domovu. Jen díky houževnatosti a vytrvalosti pana Sternberga patří rodové sídlo Český Šternberk k nejkrásnějším a nejzachovalejším hradům, které můžeme v Čechách navštívit.


Do naší mapy pan Sternberg přispěl pozvánkou do krajiny svého domova:

"Oblast Posázaví nás upoutává mnohotvárností přírodních krás i významnými architektonickými památkami. Pro mne je Posázaví domovem a pohled na řeku Sázavu ze skalnatého ostrohu, na kterém stojí hrad Český Šternberk, je tím nejdůvěrnějším pohledem, jaký znám. Věřím, že poutníky okouzlí zdejší krajina stejně jako mne a generace mých předků, kteří tu žili už před osmi sty lety. Doufám, že se sem budou opakovaně a rádi vracet, aby si Posázaví nejen prohlédli, ale také důvěrně poznali a prožili."


Jako vzpomínku na výjimečného člověka a pravého šlechtice přikládáme rozhovor s panem Zdeňkem Sternbergem  z cyklu GEN: https://www.ceskatelevize.cz/.../216562261300003-zdenek.../


Vytvořeno 22.1.2021 16:34:22 | přečteno 643x | vanvleet
 
load
facebook instagram přispět darujme_cz