Poznej českou zemi a sám sebe

O Rytíři a Dámě

Tábor Český Rytíř 2019, autor: Cesta Česka


Volnočasové aktivity pro děti a mládež – Rytíř a Dáma

                   

Na našich akcích Rytíře a Dámy vedeme děti skrze různé aktivity k samostatnosti a k zodpovědnosti.

Děti se zapojují do různých připravených her, které zaměřujeme na témata spojená s daným dnem/obdobím (např. významné historické události, připomenutí tradic, zvyků) a věnují se pozorování přírody.

Prostor dáváme také volné zábavě – při těchto aktivitách mají děti příležitost se stále více navzájem poznávat, upevňují si svá kamarádství a objevují týmovost.

Nejstarší děti přirozeně zapojujeme do činností, při kterých na sebe berou povinnosti odpovídající jejich věku (např. starost o mladší děti, nákup jízdenek pro skupinu, vedení celé skupiny podle mapy, aj.). Tím se rozvíjí jejich zodpovědnost a sebedůvěra.

V průběhu roku pořádáme ve dnech volna (víkendy, prázdniny) jednodenní nebo vícedenní akce (tzv. puťáky) a 14denní prázdninový tábor.

Jednodenní akce, puťáky i tábor jsou zaměřeny na návštěvy přírody, přírodních a kulturních památek, měst a vesniček, hradů a hor, při kterých děti poznávají naši zem a mohou si k ní vytvářet vztah.

Prázdninový tábor je vždy věnován konkrétnímu tématu.

U většiny těchto akcí dopředu neprozrazujeme cíl naší cesty proto, aby děti zůstávaly v prožitku.

Uvědomujeme si, že až příliš často jsou počítače a mobily součástí dnešní reality, a tímto způsobem dětem můžeme také ukázat, že jsou i jiné možnosti trávení volného času.Vytvořeno 12.5.2020 18:20:44 - aktualizováno 12.5.2020 19:16:53 | přečteno 2401x | vanvleet
 
load
facebook instagram přispět darujme_cz