Detail Události v Kalendáři

tema/pout-ceskeho-andela
Kvě
23
Pouť Českého Anděla 2020
10:00 - 24:00
Ctiněves

Pouť Českého Anděla pořádá spolek Cesta Česka ve Ctiněvsi, vesnici pod horou Říp. Na naší pouti nenajdete střelnici nebo autodrom ani nebudete muset ujít stovky kilometrů k poutnímu místu. Přesto si budete moci vyzkoušet rozjímání v chůzi i pouťové veselí a zábavu, protože pro nás, lidi, je důležitá jak duchovní, tak světská stránka života. Pouť Českého Anděla tyto dvě stránky spojuje.

 

Říp je místo, kde se rozhodlo o tom, že česká kotlina bude naším domovem, a proto dodnes zůstal Říp symbolem domova českého národa. Domov je také hlavním tématem celé Poutě. Během cesty, která vede okolo sedmi poutních zastavení, má návštěvník možnost ztišit se a rozjímat o tom, co pro něho znamená domov a jaký k němu má vztah. Pro děti bude připraven samostatný výstup na horu Říp, aby si rodiče mohli putování náležitě v tichosti vychutnat.

 

Po návratu zpět do Ctiněvsi se pak můžete družit, bavit a jinak se veselit během odpoledního programu, který se bude konat na ctiněveské návsi. Budou zde řemeslné stánky s tvořivými dílnami, budete se moci osvěžit Podřipským pivem z místního pivovaru a dát si třeba guláš, kávu, zmrzlinu nebo grilovaný steak ze zvěřiny. K tomu se bude konat doprovodný program – již tradiční loutkové divadlo, živý hudební doprovod nebo ukázka lovecké kynologie. Večer pak bude taneční zábava s živou hudbou a tombolou.
Pouť se v roce 2020 bude konat v sobotu 23. května. Již teď se na vás těšíme!

 

Více o události na našem FB zde: https://www.facebook.com/events/2384197938476933/

 

Přikládáme i odkaz na rozhovor zaměřený na pouť, s předsedou spolku Jindrou Chmelařem ZDE.

pout-ceskeho-andela