Poznej českou zemi a sám sebe

Kersko – východní rozcestník

Milý poutníku, vítej na dvacátémčtvrtém zastavení poutní cesty, která propojuje dvě nejznámější a nejdůležitější české hory, Blaník a Říp. Projít ji můžeš v sedmi etapách, z nichž každá má své téma k zamyšlení. Putováním Tě může provést dvaapadesát tabulek s QR kódem, které jsou umístěny po celé trase na rozcestnících KČT. Do poutníkovy výbavy také nezbytně patří i turistická mapa v měřítku 1 : 90 000 a Poutníkův deník. Obojí je k dostání ve spřátelených informačních centrech a u partnerů na trase. Šťastnou cestu! Cesta Česka


Naše pouť z Blaníku na Říp nás vede severní stranou přírodního parku Kersko-Bory. Od východního rozcestníku pokračujeme dále k Josefskému prameni.

Téma k zamyšlení:

OBJEVOVÁNÍ ŽIVOTNÍCH PRIORIT

Naše nohy mají před sebou třicet pět kilometrů dlouhou cestu ze Sadské do Staré Boleslavi a naše vědomá mysl úkol nelehký. Popsat si své priority. Co to je? To, co považujeme ve svém životě za nejdůležitější. Co máme na prvním místě. To, co se nám objeví před očima, když děláme důležitá životní rozhodnutí. Na co bychom neměli nikdy zapomenout, ať jsme v jakékoli životní situaci. Každému člověku naskočí při dotazu na jeho priority odpověď typu: rodina, zdraví, práce… Člověk mnohdy vyjmenovává své priority na základě zvyklostí (co slyšel u jiných a co mu připadá ctnostné), podle své životní situace nebo v závislosti na věkovém období, v němž se nachází. Podle jakého kritéria bychom si měli stanovit své životní priority?

Zkuste si odpovědět na následující otázky:

Téma k zamyšlení – otázky:


Na čem mi opravdu záleží?
Co má pro mě skutečnou hodnotu?
Co nechci ztratit?
Pro co jsem ochotný/á překonat sám/a sebe?

A nezapomeňte, že naše priority zároveň vypovídají o nás, o tom, kdo jsme.


6 - 1

Fotogalerie

 
load
facebook instagram přispět darujme_cz