Novinky

ikona-pout-ceskeho-andela
pout-ceskeho-andela-2019
28.5.2019

V Dobřichovickém kukátku byl uveden rozhovor s předsedou spolku, Jindrou Chmelařem, kde je moc pěkně vysvětleno, jak Cesta Česka k pouti pod Řípem přišla.

 

Ke stažení na straně 43, ZDE

 

 

predseda_spolku_cesta_ceska_jindrich_chmelar
ikona-zapisnik-cesta-ceska
putovaní-ctineves-rip-celorocne
25.5.2019

Pro ty z vás, kteří jste neměli 18. května 2019 možnost si zkusit projít naši poutní stezku na Říp, máme novinku – tištěného průvodce poutní stezkou ze Ctiněvsi na Říp.

Tento průvodce vám umožní projít si celou poutní stezku tak, jak ji prochází poutníci v den Pouti Českého Anděla.

 

Více o Pouti Českého Anděla ZDE.

Pokud máte zájem o novinky, týkající se nejbližšího ročníku Pouti, přidejte se k události na Facebooku ZDE.

 

Krásný výstup na horu Říp!

putovani-ctines-rip
cesky-rytir
cesta-ceska-tabor-rytir-a-dama
14.1.2019
TÁBOR ČESKÝ RYTÍŘ PRO DĚTI

 

Milí rodičové,

letos připravujeme pro vaše děti již čtvrtý tábor Český Rytíř, díky kterému se jeho účastníci opět ponoří do světa chrabrých rytířů a spanilých dam. Naše heslo je jako vždy „všestrannost“.

 

Hrajeme si společně

Tábor bude tematicky volně navazovat na oba předchozí, ale ten letošní bude navíc obohacen o novou koncepci provázenou divadelními prvky. Všichni dohromady, děti i vedoucí, se ocitneme na středověkém hradě v roli, kterou si každý sám zvolí. Někdo se na dva týdny stane udatným rytířem, někdo statečným obráncem hradu, skvělým kuchařem či kuchařkou, svědomitou léčitelkou či odvážnou průzkumnicí.

Děti budou rozvíjet svou zručnost při tvořivých aktivitách. Vytvoříme s dětmi tak společný příběh, jehož průběh a rozuzlení bude záviset na nás všech. Společný čas dospělých a dětí se tak stane živým jevištěm naslouchání, učení se, hraní a dorozumívání.

Budeme společně tvořit, hrát (si) a komunikovat v týmu, respektovat jeden druhého a podporovat své přirozené talenty.

 

Ve zdravém těle zdravý duch

Na děti nečeká žádný kurz pro začínající youtubery ani denní „paření“ na chytrých telefonech. Chlapci i děvčata budou na táboře rozvíjet obratnost i tělesnou zdatnost, naučí se základům sebeobrany a vyzkouší si svůj talent v různých sportovních a pohybových hrách s prvky atletiky či gymnastiky...

 

Více se dozvíte pod logem Český Rytíř, kapitola Tábor Český Rytíř zde

 

tabor_cesky_rytir_cesta_ceska_2019
zapisnik-cesta-ceska
Zápisník Cesty Česka, Cesta Česka
2.12.2018

Nejkrásnější období v roce, čas Adventu, Vánoc či Velikonoc, lze prožít naplno, bez hektického, nervově a finačně zničujícího tlaku marketinku.

 

Všichni, kteří vlastní knížku NAŠE TRADICE, nám dají jistě za pravdu, že rok od roku s touto knihou mohou prožívat Vánoce do čím dál větší hloubky, kdy i zdánlivě drobné věci a klid přicházející do každodenního života tvoří krásno a duchovno velkých rozměrů.

 

Zkuste se i Vy vrátit k moudrosti předků a zažít "kouzlo" svátků (a dalších dní kalendářního roku) tradičně. Doporučujeme k tomu knihu paní Ladislavy Paterko – NAŠE TRADICE, v roce 2017 vyšlo již její druhé a rozšířené vydání. 

 

Citujeme autorku:

"Kniha je určena pro ty, kteří jsou ochotni změnit něco ve svém životě. Znovu navázat původní spojení člověka s Univerzem a  nahlédnout tak za hranice našeho reálného vnímání. Zkusit se učit a poznávat se prostřednictvím jednotlivých úkolů, které jsou sestaveny tak, aby nás duchovně obohatily a vnesly nám radost do našeho bytí."

 

Knihu lze zakoupit nebo objednat v knihkupectví U Džoudyho nebo na jeho e-shopu.

nase_tradice_kniha
tema/pout-ceskeho-andela
rip-ctineves-tradice-oslava-pout-ceskeho-andela-putovani-reportaz
15.7.2018

Jak letos probíhala pouť na ve Ctiněvsi se můžete zprostředkovaně dozvědět z reportáže ZDE.

 

Zároveň přijměte naše srdečné pozvání na příští ročník Poutě Českého Anděla v sobotu 18. května 2019.

Pouť Českého Anděla 2018
Přihlásit se k odběru Novinky