Kalendář

vepište název města
Např. 08/18/2019
vyberte téma
SRP
4-18
Tábor Český Rytíř 2019
hodina bude upřesněna
Hradce u Českých Budějovic

 

Milí rodičové,

připravujeme pro vaše děti již  čtvrtý tábor Český Rytíř, díky kterému se jeho účastníci opět ponoří do světa chrabrých rytířů a spanilých dam. Naše heslo je jako vždy „všestrannost“.

 

Hrajeme si společně

Tábor bude tematicky volně navazovat na oba předchozí, ale ten letošní bude navíc obohacen o novou koncepci provázenou divadelními prvky. Všichni dohromady, děti i vedoucí, se ocitneme na středověkém hradě v roli, kterou si každý sám zvolí. Někdo se na dva týdny stane udatným rytířem, někdo statečným obráncem hradu, skvělým kuchařem či kuchařkou, svědomitou léčitelkou či odvážnou průzkumnicí.

Děti budou rozvíjet svou zručnost při tvořivých aktivitách. Vytvoříme s dětmi tak společný příběh, jehož průběh a rozuzlení bude záviset na nás všech. Společný čas dospělých a dětí se tak stane živým jevištěm naslouchání, učení se, hraní a dorozumívání.

Budeme společně tvořit, hrát (si) a komunikovat v týmu, respektovat jeden druhého a podporovat své přirozené talenty.

 

Ve zdravém těle zdravý duch

Na děti nečeká žádný kurz pro začínající youtubery ani denní „paření“ na chytrých telefonech. Chlapci i děvčata budou na táboře rozvíjet obratnost i tělesnou zdatnost, naučí se základům sebeobrany a vyzkouší si svůj talent v různých sportovních a pohybových hrách s prvky atletiky či gymnastiky.

Děti díky sportu a pohybu poznají, co znamená táhnout za jeden provaz a nic nevzdávat, upevní si vzájemné kamarádství, odnesou si domů lepší fyzickou kondici a porozumí principům fair play.

 

Poznáváme naši zemi a historii

Kdo nezná vlastní dějiny, nemůže správně tvořit svou budoucnost. Děti jsou naše budoucnost a budoucnost bude taková, jaké budou naše děti. Proto se děti hravou formou na táboře seznámí s některými událostmi českých dějin i s významem tradice v moderním životě.

Společné dobrodružství prožijeme v kouzelné krajině jižních Čech, malebné oblasti hvozdů, luk a polí na okraji CHKO Blanský les. Na děti čekají poznávací výlety po okolí i návštěvy zajímavých památek.

 

Milujeme přírodu

Budeme poznávat přírodu, její krásu i význam. Děti uvidí, že vše je v přírodě propojeno, vše má své místo a svůj řád. Budeme se učit dovednostem přežití v přírodě a dovednostem pravého táborníka či tábornice.

V přírodě budeme poznávat stromy, zvířata a také bylinky. Vysvětlíme si, které a jak se používají v léčitelství. Děti se v přírodě budou učit samostatnosti, odvaze a statečnosti.

 

Vaše Cesta Česka

 

Na naše táborové vedoucí a další členy týmu se můžete podívat ZDE

Pokud chcete, aby vaše děti byly opět nebo poprvé součástí tohoto dobrodružství – vyplňte: 

elektronickou přihlášku

 

tabor_cesky_rytir_cesta_ceska_2019
Kvě
23
Pouť Českého Anděla 2020
10:00 - 24:00
Ctiněves

Pouť Českého Anděla pořádá spolek Cesta Česka ve Ctiněvsi, vesnici pod horou Říp. Na naší pouti nenajdete střelnici nebo autodrom ani nebudete muset ujít stovky kilometrů k poutnímu místu. Přesto si budete moci vyzkoušet rozjímání v chůzi i pouťové veselí a zábavu, protože pro nás, lidi, je důležitá jak duchovní, tak světská stránka života. Pouť Českého Anděla tyto dvě stránky spojuje.

 

Říp je místo, kde se rozhodlo o tom, že česká kotlina bude naším domovem, a proto dodnes zůstal Říp symbolem domova českého národa. Domov je také hlavním tématem celé Poutě. Během cesty, která vede okolo sedmi poutních zastavení, má návštěvník možnost ztišit se a rozjímat o tom, co pro něho znamená domov a jaký k němu má vztah. Pro děti bude připraven samostatný výstup na horu Říp, aby si rodiče mohli putování náležitě v tichosti vychutnat.

 

Po návratu zpět do Ctiněvsi se pak můžete družit, bavit a jinak se veselit během odpoledního programu, který se bude konat na ctiněveské návsi. Budou zde řemeslné stánky s tvořivými dílnami, budete se moci osvěžit Podřipským pivem z místního pivovaru a dát si třeba guláš, kávu, zmrzlinu nebo grilovaný steak ze zvěřiny. K tomu se bude konat doprovodný program – již tradiční loutkové divadlo, živý hudební doprovod nebo ukázka lovecké kynologie. Večer pak bude taneční zábava s živou hudbou a tombolou.
Pouť se v roce 2020 bude konat v sobotu 23. května. Již teď se na vás těšíme!

 

Více o události na našem FB zde: https://www.facebook.com/events/2384197938476933/

 

Přikládáme i odkaz na rozhovor zaměřený na pouť, s předsedou spolku Jindrou Chmelařem ZDE.

pout-ceskeho-andela