Kalendář

vepište název města
Např. 01/21/2020
vyberte téma
Kvě
23
Pouť Českého Anděla 2020
10:00 - 24:00
Ctiněves

Pouť Českého Anděla pořádá spolek Cesta Česka ve Ctiněvsi, vesnici pod horou Říp. Na naší pouti nenajdete střelnici nebo autodrom ani nebudete muset ujít stovky kilometrů k poutnímu místu. Přesto si budete moci vyzkoušet rozjímání v chůzi i pouťové veselí a zábavu, protože pro nás, lidi, je důležitá jak duchovní, tak světská stránka života. Pouť Českého Anděla tyto dvě stránky spojuje.

 

Říp je místo, kde se rozhodlo o tom, že česká kotlina bude naším domovem, a proto dodnes zůstal Říp symbolem domova českého národa. Domov je také hlavním tématem celé Poutě. Během cesty, která vede okolo sedmi poutních zastavení, má návštěvník možnost ztišit se a rozjímat o tom, co pro něho znamená domov a jaký k němu má vztah. Pro děti bude připraven samostatný výstup na horu Říp, aby si rodiče mohli putování náležitě v tichosti vychutnat.

 

Po návratu zpět do Ctiněvsi se pak můžete družit, bavit a jinak se veselit během odpoledního programu, který se bude konat na ctiněveské návsi. Budou zde řemeslné stánky s tvořivými dílnami, budete se moci osvěžit Podřipským pivem z místního pivovaru a dát si třeba guláš, kávu, zmrzlinu nebo grilovaný steak ze zvěřiny. K tomu se bude konat doprovodný program – již tradiční loutkové divadlo, živý hudební doprovod nebo ukázka lovecké kynologie. Večer pak bude taneční zábava s živou hudbou a tombolou.
Pouť se v roce 2020 bude konat v sobotu 23. května. Již teď se na vás těšíme!

 

Více o události na našem FB zde: https://www.facebook.com/events/2384197938476933/

 

Přikládáme i odkaz na rozhovor zaměřený na pouť, s předsedou spolku Jindrou Chmelařem ZDE.

pout-ceskeho-andela
SRP
9-23
Letní tábor Český rytíř 2020
16:00
Onšov - letní tábor Zátoka

Letos spolu strávíme dva týdny u vodní nádrže Vranov, kde na nás čeká krásná příroda v blízkosti NP Podyjí. Ubytování je v chatkách, tábořiště je plně vybaveno vším, co je třeba.Co účastníky čeká?- Pestrý program

- Spolehliví a zodpovědní vedoucí

- Individuální přístup k dětem

- Zdravé a kvalitní stravování

- …a vše co k letnímu táboru patří – sport, hry, pěší turistika, táboření, tvoření, táboráky s kytarou a ještě vícCena: 7900,- Kč (sleva na 2. a 3. dítě)

Věk: 7 až 9 let (Věkové omezení platí jen pro děti, které s námi jedou poprvé)

Kapacita: 40 dětí

Email: tabor@cestaceska.cz

Tel: 773 966 636

Web: https://www.cestaceska.cz/tabor/tabor-cesky-rytir-2019